GALICJA-ELTAL S.C.
Menu
Strona głównaNawigacje GPSGarmin Nuvi 2405

Garmin Nuvi 2405

Zapytaj o cenę

Produkt niedostępny
Waga:0.00 kg
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Szerokoekranowe urządzenie Nuvi 2405 posiada działający w dwóch położeniach ekran, który może wyświetlać obraz w pionie lub w poziomie. Model Nuvi 2405 jest dostarczany wraz ze szczegółowymi mapami Centralnej i Wschodniej Europy i wyposażony w funkcję asystenta pasa ruchu z widokiem skrzyżowań, funkcję trafficTrends™ oferującą archiwalne dane o ruchu oraz funkcję ecoRoute™. Opcjonalne mapy cityXplorer™ dostarczą z kolei informacji o środkach transportu publicznego, zwiększając użyteczność urządzenia dla pieszych.

Garmin Nüvi 2405 posiada 4.3 calowy, dotykowy ekran LCD o rozdzielczości 480 x 272 pikseli z interaktywnym panelem dotykowym. Interaktywny panel dotykowy umożliwia oglądanie menu oraz preinstalowanych map w orientacji poziomej lub pionowej w zależności od tego, czy korzysta się z niego w samochodzie czy podczas pieszych wędrówek. Jedyne dostępne z zewnątrz urządzenia elementy to przycisk włączania i wyłączania, port miniUSB oraz slot kart pamięci microSD. Wewnątrz urządzenia zastosowano pamięć o pojemności 4 GB, której część zajęta jest przez pliki systemowe oraz mapy. W urządzeniu umieszczono dużo szybszy od stosowanych dotychczas procesor, dzięki czemu wszystkie operacje wykonywane w menu czy też np. odświeżanie ekranu mapy, są natychmiastowe. Samo menu ekranowe również uległo lekkim modyfikacjom w stosunku do poprzedników - zastosowano animowane menu z nowym zestawem ikon, zmieniono także grafikę ekranów np. przeglądarki zdjęć, funkcji Gdzie jestem?, kalkulatora, itp. Urządzenie jest oczywiście wyposażone w moduł GPS wysokiej czułości (z obsługą procedur HotFix), co zapewnia szybką i pewną akwizycję satelitów. Do pracy GPS wykorzystywana jest antena wbudowana, bez możliwości dołączenia anteny zewnętrznej.

Nüvi 2405 oferuje dwa tryby pracy: Samochód oraz Pieszy (z wykorzystaniem map CityXplorer). Dla każdego z tych dwóch trybów urządzenie dobiera parametry pracy tak, aby zaproponować trasy zgodne ze sposobem jego wykorzystania.
W trybie pieszym, przy wykorzystaniu wspomnianych map CityXplorer, urządzenie potrafi planować trasę do wybranego punktu docelowego, nie tylko z uwzględnieniem dróg jak to było dotychczas, ale proponując również przejazd na określonym odcinku tramwajem, czy autobusem. Co więcej, urządzenie planując taką trasę, przedstawia kilka alternatywnych sposobów dotarcia do wybranego celu, podając jednocześnie czas potrzebny na przebycie tej drogi (łącznie z okresami jazdy komunikacją miejską) oraz odległości jakie trzeba będzie przebyć piechotą. Do decyzji użytkownika należy, którą z tras wybierze. Po uruchomieniu nawigacji po takiej trasie, urządzenie zachowuje się podobnie jak w trakcie nawigacji samochodowej, dodatkowo podając np. nazwy przystanków, na których należy wsiąść lub wysiąść oraz numery linii komunikacji miejskiej, z jakich należy skorzystać.
W trybie samochodowym możliwe jest wyszukanie celu podróży na kilka sposobów: według kategorii (np. kina, kawiarnie), blisko innej pozycji (znajdującej się w dowolnej odległości od aktualnie aktywnej pozycji), poprzez wpisanie nazwy miasta (bez konieczności podawania szczegółowego adresu - funkcja szczególnie przydatna w trakcie wyszukiwania małych miejscowości), szczegółowego adresu (nazwa miasta lub kod pocztowy, nazwa ulicy, numer budynku), ostatnio znalezionej pozycji (przechowywanej w historii celów podróży), zapisanej pozycji (umieszczonej w ulubionych), współrzędnych geograficznych, zdjęć (opatrzonych uprzednio geotagiem) czy wreszcie na podstawie mapy (wskazując punkt docelowy bezpośrednio na niej). Wyznaczoną trasę można dowolnie modyfikować poprzez edycję istniejących punktów, dodawanie nowych do już istniejącej listy (np. punktów pośrednich), a także zdefiniowanie unikania określonych cech dróg oraz trybu jej planowania (szybka, krótka, bezdroże, z niewielkim zużyciem paliwa). Ten ostatni sposób kalkulacji tras związany jest z funkcją ecoRoute. EcoRoute pozwala na wybór w czasie planowania trasy takich dróg, które zapewnią możliwie najniższe spalanie paliwa. Funkcja ta wymaga konfiguracji ze strony użytkownika - wymagane jest wprowadzenie informacji o typie paliwa, którym zasilany jest nasz pojazd, cenie paliwa za litr, zużyciu paliwa w mieście oraz w czasie jazdy po autostradach. Na podstawie tych danych oraz danych zawartych w mapach cyfrowych, urządzenie zaplanuje taką trasę, którą przejechać będzie można najniższym kosztem. Dodatkowo ecoRoute informuje o ilości zużytego paliwa oraz średnim spalaniu czy też orientacyjnej emisji spalin.
W trakcie wyliczania trasy urządzenie korzysta również z nowatorskiego rozwiązania trafficTrends, które zapewnia efektywne wyznaczanie tras i dostarczanie dokładnych informacji o godzinie przybycia, wybierając właściwą drogę na podstawie historycznych danych oraz ustalonych przez Garmin trendów ruchu w danej okolicy o konkretnych porach dnia.
Przed rozpoczęciem podróży określoną trasą możemy dokonać podglądu jej przebiegu oraz przebiegu tras alternatywnych - na jednym ekranie urządzenia zostaną wówczas podświetlone trasy z krótszym czasem przejazdu, najkrótszym dystansem oraz mniejszym zużyciem paliwa (z uwzględnieniem automatycznej optymalizacji ułożenia punktów pośrednich).
Urządzenie umożliwia również ustawienie symulowanej pozycji startu dzięki czemu nawet w sytuacji, gdy użytkownik znajduje się w pomieszczeniu lub urządzenie nie odbiera sygnałów satelitarnych, możliwe jest zaplanowanie pełnej trasy podróży oraz zasymulowanie przejazdu po niej.
W trakcie nawigacji, głównym ekranem staje się ekran mapy, na którym wyświetlana jest linia trasy oraz wskazówki nawigacyjne (o następnym manewrze, konieczności zmiany pasa itp.), a także określone przez użytkownika punkty szczególne POI (wyświetlane w postaci dymków z kolorowym ikonami). Dodatowo, każda wskazówka nawigacyjna wyświetlona na ekranie urządzenia, poprzedzana jest wyraźnym komunikatem głosowym zawierającym pełną instrukcję dotyczącą sposobu wykonania manewru, odłegłości w określonych przez użytkownika jednostkach oraz nazwy ulicy lub drogi, której wskazówka dotyczy.
 
W zakresie funkcji nawigacyjnych urządzenie oferuje także możliwość zachowania w pamięci punktów ulubionych oraz powiązania z nimi zdjęcia danego obiektu. Zdjęcia mogą być również wykorzystane jako cel do nawigacji. Z użyciem serwisu internetowego Garmin Connect, do urządzenia załadować można zdjęcia z zapisaną w nich informacją o pozycji uwiecznionego obiektu, a następnie korzystając z przeglądarki zdjęć, wybrać to zdjęcie i automatycznie uruchomić nawigację do obiektu. Nie zapomniano również o pomocnej funkcji Gdzie jestem?, za pośrednictwem której można szybko sprawdzić w pobliżu jakiego skrzyżowania i jakiego adresu się aktualnie znajdujemy (wyświetlana jest też pozycja w formie współrzędnych) oraz skorzystać z wyszukiwania najbliższych posterunków policji, szpitali i stacji benzynowych, a także znanemu z wcześniejszych modeli Garmina rozwiązaniu GarminLocate, pozwalającemu na zapamiętanie ostatniej pozycji po wyjęciu urządzenia z uchwytu.

 

Nüvi 2405 posiada również znaną już z wcześniejszych modeli funkcję asystenta pasa ruchu poszerzoną o dodatek photoReal. Asystent pasa ruchu to funkcja, która dla np. rozjazdów na autostradach, wyświetla na ekranie Nüvi informację o pasach ruchu, które należy zająć na dojeździe do skrzyżowania, aby bez problemu trafić we właściwy zjazd, ale również obraz takiego zjazdu odwzorowujący stan rzeczywisty. Na ekranie takim widoczne są wówczas wszystkie pasy ruchu drogi którą porusza się użytkownik, a także tablice kierunkowe znajdujące się nad tą drogą oraz elementy charakterystyczne dla danego rozjazdu (np. budynki). Działanie tej funkcji jest ściśle uzależnione od zasobu danych zawartych w mapach, stąd asystent pasa ruchu nie jest funkcją dostępną dla wszystkich skrzyżowań.

 

Wśród funkcji dodatkowych urządzenie oferuje dostęp do przeliczników jednostek miar i walut, kalkulatora, funkcji czas na świecie, która umożliwia jednoczesne wyświetlanie aktualnego czasu w trzech wybranych przez użytkownika strefach czasowych oraz graficzne sprawdzenie obszarów pór dnia i nocy na świecie (opatentowana funkcja Auto Time Zone pozwala urządzeniom Nüvi automatycznie zmieniać strefy czasowe). Nieobecnym w poprzednich edycjach urządzeń dodatkiem jest odtwarzacz multimedialny pozwalający na przeglądanie obrazów (JPEG, JPG) połączone z funkcją nawigacji do zdjęć. Dodano też możliwość ustawienia alarmu (Budzik) i skorzystanie z przewodnika językowego (służącego do tłumaczenia słow i fraz pomiędzy wybranymi językami). Urządzenie posiada również możliwość pracy z własnymi bazami punktów POI (np. bazami fotoradarów). Nüvi 2405 jest wyposażony w system Pomocy, opisujący wszystkie funkcje realizowane przez urządzenie. Nowością, nie spotykaną dotychczas w urządzeniach marki Garmin, jest możliwość swobodnej zmiany głosu lektora lub nagranie własnych instrukcji głosowych.Specyfikacja techniczna

Wymiary urządzenia 12,1 x 7,6 x 1,5 cm
Wymiary wyświetlacza 9,7 x 5,7 cm
Rozdzielczość wyświetlacza 480 x 272 pikseli
Przekątna wyświetlacza 4.3 cala
Typ wyświetlacza TFT WQVGA
Waga 142 g
Bateria litowo-jonowa
Czas działania baterii do 2,5 godz.
Czuły odbiornik GPS tak
Wodoszczelność nie
Wyjście audio nie
Wyjście video nie
Wejście USB miniUSB
Bluetooth nie
Transmiter FM nie
Moduł TMC/RDS nie
Moduł Wi-Fi nie
Moduł TV nie
Czytnik kart pamięci microSD
Pamięć wewnętrzna 4 GB
Mapy Centralna i Wschodnia Europa
Zakres map 27 krajów
Aktualizacja nuMaps tak
Aktualizacja nuMaps lifetime nie
Aktualizacja lifetime traffic nie
Komunikaty głosowe tak
Wymowa nazw ulic tak
Nawigacja sterowana głosem nie
Nawigacja do zdjęć tak
Nawigacja piesza (rozszerzona) tak
Trasy 100
Waypointy / ulubione / pozycje 1000
Własne punkty POI tak
Widok terenu 3D nie
Widok budynków 3D nie
Asystent pasa ruchu tak
Rzeczywisty widok skrzyżowań tak
Ograniczenia prędkości tak
Optymalizacja trasy tak
Unikanie tras tak
MyTrends nie
TrafficTrends tak
EcoRoute tak
NuLink nie
Garmin Locate tak
Gdzie jestem? tak
Garmin Garage tak
Zegar światowy tak
Konwerter jednostek i walut tak
Kalkulator tak
Alarm tak
Przeglądarka zdjęć tak
Przeglądarka internetowa nie
Odtwarzacz MP3 nie
Odtwarzacz video nie
Odtwarzacz książek audio tak
Garmin Lock nie
Zgodność z Windows tak
Zgodność z MAC OS takMapy

Nazwa mapy City Navigator Europe
Typ mapy samochodowa
Liczba krajów uwzględnionych na mapie 27
Mapy o szczegółowym pokryciu (99%) Niemcy, Austria, Liechtenstein, Szwajcaria, Włochy, Polska, Czechy, Słowacja, Węgry, Litwa, Łotwa, Estonia, Słowenia, Chorwacja, Bułgaria, Serbia i Kosowo, Turcja, Grecja
Mapy o pokryciu większości obszarów miejskich Ukraina, Rumunia, Czarnogóra, Macedonia
Mapy z głównymi drogami Mołdawia, Bośnia i Hercegowina, Albania, Białoruś
Miejsce instalacji map pamięć wewnętrzna
Aktualizacja nuMaps (90 dni)
tak
Aktualizacja nuMaps Lifetime (wieczysta)
nieWyposażenie

Uchwyt samochodowy z przyssawką
tak (aktywny)
Samochodowy kabel zasilający 12-24V tak
Zasilacz sieciowy 230V
nie
Przewód USB do komputera
tak
Przyklejana podstawka na kokpit
nie
Szczegółowa instrukcja obsługi (PL)
tak
Poglądowa instrukcja obsługi (PL)
tak
Etui nie
Inne -

Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

Napisz recenzję
...jest pusty

Powiadomienia

Garmin Nuvi 2405

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Galicja-Eltal S.C. (@galicjaeltal)

Użytkownik Allegro
0.00% Pozytywnych komentarzy
Typ
Ostatnie
7 dni
Ostatnie
30 dni
Wszystkie
Polecam
0
0
Nie polecam
0
0
Zgodność z opisem
Obsługa kupującego
Czas wysyłki
Koszt wysyłki
Pokaż listę aukcji
Akceptuję
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.